№ 12
22 червня 2022 року

Прилуцький театр завжди був територією, яка рятувала людей

 • Середа, Лист. 12 2014
 • Написав: 
 • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Трохи більше місяця тому, 2 жовтня, на посаді директора Прилуцького міського Будинку культури почав працювати Артем Аніщенко. Режисер місцевого Нового театру, організатор театральних фестивалів «Мрій-Дім», «Відкрита ніч», «Подвір’я», Артем Юрійович добре знайомий шанувальникам мистецтва та творчим людям нашого краю. Має він і досвід адміністративної роботи: свого часу обіймав посаду начальника відділу культури і туризму Прилуцької райдержадміністрації. Втім, пішов з неї за власним бажанням –адже така діяльність більш «паперова», а хотілося творити, відчував потребу займатися театром, робити мистецтво. На нинішній же посаді Артем Юрійович має всі перспективи і для втілення творчих ідей, і для реалізації власного бачення розвитку культури Прилук. Про це та інше – наша розмова з Артемом Аніщенком.

 

Артем Аніщенко народився в Охтирці (Сумська область), незабаром родина переїхала до Прилук. Тут зростав, навчався у школі №6. Згодом закінчив Прилуцький гідромеліоративний технікум та Харківський Державний технічний університет сільського господарства за спеціальністю енергетик. Після навчання повернувся до Прилук, однак свою діяльність пов’язав з творчістю - працював на місцевому телебаченні, затим влаштувався художником по світлу в Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т. Шевченка, в якому на той час працював відомий режисер Андрій Жолдак.

В 2006 році приїхавши до Прилук, створив Новий театр при МБК, здобув професію режисера в Київському Національному університеті театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого. Чотири роки працював на посаді начальника відділу культури і туризму Прилуцької райдержадміністрації.

 

– Артеме Юрійовичу, які напрямки для Вас головні в питанні розвитку місцевої культури?

– І територіально, і по суті Прилуцький міський Будинок культури має стати центром культури і мистецтв – на цьому роблю акцент. Прерогативою буде розвиток вже існуючих при МБК колективів, а також залучення нових сучасних форм мистецтв. Паралельно з тим має розвиватися й культура у, так би мовити, клубах за інтересами. Наприклад, зараз у нас займається ігровий клуб, де грають в улюблену нинішньою молоддю «Мафію». Ця гра потребує розуміння психології, вміння висловити свою думку. Обов’язково повинні діяти колективи для дорослих прилучан, в яких би вони могли розкрити свій талант. Є намір відродити колишню славу Міського хору. А ще відтепер Будинок культури буде працювати в суботу та неділю, і прилучани матимуть змогу культурно провести свої вихідні дні.

– Судячи з афіш на листопад, у Прилуках буде відроджуватися театр?

– Для мене важливо називати речі своїми іменами. На даний момент ми маємо Прилуцький міський театр, в якому діє міський Будинок культури. Це потрібно розуміти, а не цуратися від цього, тому що тим самим ми рвемо зв'язок з історією. Вгорі на нашій афіші вказано «Прилуцький міський Будинок культури», внизу – «Прилуцький міський театр». Перед МБК – Театральна площа. Якби не було театру, то й площу не назвали б так.

– Немає думки добиватися офіційного статусу театру для приміщення нинішнього МБК?

– Річ у тім, що в такому маленькому й географічно провінційному місті як Прилуки, яке має невелику кількість населення, театр може функціонувати як результат діяльності різних колективів і різних напрямків мистецтв, переважно аматорських: хореографія, вокал, студії живопису – це все має єднатися навколо театру. Тому виселяти або робити якісь різкі кроки, щоб розігнати всіх і створити театр – це неправильно.

Звертаючись до історії театру в Прилуках, згадується його директор Шипенко, котрий працював тут в період Великої Вітчизняної війни, то він в театрі врятував дуже багато прилучан, тому що робота в театрі надавала їм певний імунітет – театр був тією територією, яка рятувала людей, а не знищувала їх. І зараз якщо міськрада знайде фінансові можливості та буде бажання, то ніщо не заважає тут, в приміщенні міського Будинку культури, відкрити Муніципальний театр, який би діяв, спокійно уживаючись з іншими аматорськими колективами.

– Артеме Юрійовичу, з Вашим приходом на посаду директора будуть якісь зміни в колективі МБК?

– Навіть працюючи в театрі з дітьми-аматорами, я завжди керувався таким підходом, що не талановитих дітей немає, є діти яким не пояснили як працювати. Успіх тієї чи іншої постановки залежить від чіткості вибудуваних і поставлених задач. Але водночас є актори, для яких та чи інша форма роботи є менш органічною, або ж протиприродною. Тому зміни неодмінно будуть. Але які та як швидко – це питання часу. Мені потрібно зрозуміти, хто на що здатен.

– А що скажете щодо матеріально-технічної бази Прилуцького міського Будинку культури?

– Знаєте, стосовно цього в мене є гарний «імунітет» – робота в студії і в громадський організації. Це імунітет до будь-яких умов, бо те, чого немає – я звик знаходити, часто звертаючись до друзів.

Звичайно, матеріально-технічна база і господарська частина МБК потребують великої роботи, довготривалої та цілеспрямованої. Але спасибі добрим людям, які вже за цей місяць нам допомогли. Завдяки Прилуцькому хлібозаводу, маємо гардину на вхід до зали; Олег Дмитренко у жовтні розпочав капітальний ремонт вбиралень. Нарешті в Будинку культури буде гаряча вода й душова кабінка, які так необхідні артистам.

Ще в нас мають почати діяти інші території в самому приміщенні театру – маємо намір реконструювати малу сцену на другому поверсі (нині – лекційна зала), замінити там вікна на пластикові, зробити відповідне освітлення. Це буде прекрасне місце для камерних виступів, вечорів живої музики, поезії – словом, виступів, які не потребують звукового обладнання. Адже в тій залі можна грати вживу, без мікрофонів.

– Розкажіть, будь ласка, про гастролі та вистави, які очікуються у Прилуках найближчим часом.

– Не буду відкривати всіх таємниць, скажу лише, що до виступів на нашій сцені зараз долучаємо друзів, для яких і Прилуки, і театр, і ми – непросто колеги, а яким дуже близька ця територія, і наша ідея. Ці люди їдуть сюди для того, щоб «розбурхати» прилучан, пробудити їх, повернути віру в те, що міський Будинок культури – це культурно-мистецький центр міста. Вони хочуть подарувати городянам свою творчість, цікаву, різнотематичну, різножанрову.

Проект «Театральні вечори» задумувався ще дев’ять років тому, але реалізувати його тоді не вдалося. Ідея цього проекту в тому, щоб щонеділі один з театрів показував виставу на сцені МБК. Переконаний: це потрібно і глядачам, і акторам. Бо по собі знаю: коли вистава грається, скажімо, двічі на рік, то актор втрачає й набутий професіоналізм, і досвід. Постійні ж виступи стимулюють, покращують акторську майстерність. Для глядачів же важливо, що кожної неділі в МБК відбуватиметься щось цікаве, можна планувати дозвілля, культурно відпочити, побачити вистави не тільки місцевих театрів, а й гостей з Києва, Чернігова та інших міст. Тобто ми напрацьовуємо професіоналізм, а глядачі – культуру відвідування театру.

– В афішах вказано, що всі вистави, які проходять у листопаді, - благодійні…

– Це так. На Театральних вечорах ми спільно з Волонтерською сотнею ставимо скриньки, тож глядачі можуть зробити благодійні пожертви.

– В МБК постійно діє пункт прийому допомоги бійцям АТО. Створити його тут – це позиція керівництва закладу?

– Вважаю, що це – нормальна позиція в сучасній обстановці в Україні. Бо як уже говорив, прилуцький театр завжди був прихистком і територією, яка оберігала людей і працювала на громаду, виконувала дуже активну соціальну функцію. Завжди були й агітбригади, які їздили на передову, підтримували моральний дух бійців. Тому сьогодні іншої позиції, по-моєму, просто не може бути. Ми знаходимося фактично в центрі, тут гарне автобусне сполучення, до МБК зручно добратися всім, хто хоче допомогти нашим побратимам, котрі на фронті відстоюють нашу можливість жити нормальним життям.

Розмову вела Анна Миколаєнко

Прочитано 32612 разів
Оцінити матеріал
(2 голосів)
Опубліковано в Культура
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

18 коментарів

 • Посилання коментаря Сергію Середа, 01 Квітень 2015 08:10 написав Сергію

  Сереж, веди себя подалуйста культурно, коль о культуре говорим. человек высказал свое мнение, навел факты. И я с ней согласен. Работа директора великолепная - как для Прилук. Но попросили замечать и других вне "его театра"!!! Всех благ! P.s. Будьте проще, а то лица как жопы

 • Посилання коментаря Я - Сергію Середа, 01 Квітень 2015 07:51 написав Я - Сергію

  Таке враження, що Сергій і є Артемій, так палко він став на захист МБК. Але ні. Артем би не дозволив собі ні з того ні з сього говорити чи писати мовою окупанта. Сергію, Я не маю нічого проти Артема і МБК, і з НАТАЛІЄЮ, якщо вона дійсно Наталія, не знайомий. я просто хотів, щоб ти заглянув у словник дізнатися, що таке реваншисти. І не лякав людей тим, чого нема. І не вплутував Міроху. Бо всі коли щост трапиться і треба фінансова допомога йдуть до нього. Так що, як кажуть у Прилуках "мухі отдєльно, а каклєти отдєльно"

 • Посилання коментаря Наталія - Сергію Середа, 01 Квітень 2015 07:37 написав Наталія - Сергію

  Де ви прочитали, що я до вас звертаюсь на ТИ. Я написала "спростуйте мої слова", а не "спростуй". А щодо орфографії, я не викладач української мови і інколи можу вживати в своїй лексиці розмовні оберти, які виділяю лапками "". Так приїжджі колективи, це добре, але тут немає особливої заслуги директора МБК. Я з особистого спілкування знаю, що адміністратор Артема Семенова Світлана сама розсилає листи на відділи культури, на директорів МБК з пропозицією організувати концерт. І по такій схемі працює багато колективів. А мені Дуже хочеться, щоб було побільше своїх цікавих концертів і шоу-програм. Ще раз вас прошу, не будьте голослівними. В ваших коментарях багато води і чомусь мені здається, що саме ви є заказною людиною, яка буде обливати багном усі критикуючі коментарі.

 • Посилання коментаря СЕРГЕЙ Вівторок, 31 Березень 2015 19:33 написав СЕРГЕЙ

  Не знаю какВас зовут, но думаю, что мы не знакомы, чтобы общаться на ТЫ.
  И конечно, я знаю о чем говорю. Как только ГДК ожило - сразу через пару месяцев нужно придумать какую-то "муху" и раздуть до размера слона, чтобы люди неосведомленные повелись и стали роптать. А то, что теперь нормальные концерты стали проходить в городе, артисты приезжать так это вообще - круть.Не думаю, что новый директор настолько идиот, чтобы разогнать ГДК и сделать театр. Да и кто ему даст разогнать ГДК с массой колективов? Это что его частная лавочка? Вот это уже и есть бред сивой кобылы. Кому он выгоден? тем, кто жаждет реванша, чтобы попугать простой народ! Или же тому, кто заказал материал.
  Кстати исполная заказ нужно лучше проверять орфографию!

 • Посилання коментаря Наталія Вівторок, 31 Березень 2015 18:34 написав Наталія

  Сергію, якщо я щось написала неправдиво, то будь ласка аргументовано спростуйте мої слова. Коли я писала, то намагалась не бути голослівною і наводила конкретні загальновідомі факти, а факти, як то кажуть річ вперта!

 • Посилання коментаря Я - Сергію Вівторок, 31 Березень 2015 12:10 написав Я - Сергію

  Сергію! де ти бачиш реваншистів? Ти хоч знаєш, що це таке? І до чого тут Мірошніченко? І хто з ким хоче поквитаться? Бред сивої кобили.

 • Посилання коментаря СЕРГЕЙ Понеділок, 30 Березень 2015 17:04 написав СЕРГЕЙ

  Заказуха и бред полный!
  Мирошниченковско-региональные реваншисты стараются поквитаться!
  сейчас наконец-то ожило всё ГДК. Так держать!

 • Посилання коментаря Наталія Неділя, 29 Березень 2015 20:19 написав Наталія

  Ну що ж, пройшло вже достатньо часу і заходів, щоб звичайні прилучани змогли оцінити роботу нового директора МБК. Найперше, що падає в очі це просто СУПЕР піар самого директора, а цікавим в тому піарі є те, що хвалять Артемія за те за що Лук`яницю ганьбили. Щоб не бути голослівною напишу приклад, коли Т.І. Лук`яниця намагалась привести МБК в пристойний вигляд, як ззовні так і всередині - то її критикували, мовляв концертами треба займатись , а не ремонтом. А коли Артемій (навіть не він, а Дмитренко) зробив ремонт в жіночому туалеті, то Артемія "піднесли" до небес, мовляв театр починається з туалету ач який директор молодець, що зробив ремонт .(повторюсь ремонт робив не Артемій, але ....) Ще один приклад Лук`яницю обвинувачували в тому, що на концертах хвалять мера Беркута, ви мені вибачте, але такого неприкритого "сраколизтва", яке я побачила на казці 8 січня - це реально вже аж гидко. А Дмитренка назвали "помічником Святого Миколая"!!!! Проти Дмитренка я ососбисто, нічого не маю проти, але ще раз повторюсь, "помічник Святого Миколая"! - це вже перебор. Дуже кидається ввічі, різниця між казкою, яку ставить Артем Юрійович та тією яку ставлять інші режисери МБК. По роду своєї роботи, я відвідую всі казки, які проходять в МБК. Скажу одразу усі мені сподобались (і про Св. Миколая, і про. Героя, і про Снігову Королеву). Так от в чому різниця між казками, а різниця в матеріально-технічному забезпеченні казок, простими словами одразу ж видно, що в свою казку про героя Артем не шкодуючи коштів вложив кругленьку суму, а решта ставились на голому ентузіазмі. По чому я це зрозуміла? По банерах, які були на казці про героя, по значках, які коштують не одну гривню, а їх роздавали безкоштовноі не 10 шт., а набагато більше. До речі про театр, зараз багато інформації з`являється про те, що Артемій хоче зробити з МБК театр. Якщо так, то тоді в мене до нього є питання: " А куди подінуться народні та зразкові колективи МБК?" Я не знаю їх точну кількість, але напевно знаю, що є народна капела бандуристів, оркестр (один чи два не знаю), "Апломб" (хореографія), "Прилучанка", звичайно ж "Калина" і "Рампа" (якщо якийсь колектив не назвала пробачте). То, що ж буде з ними, це ж наша гордість, адже звання "народний" не просто отримати. Керівники працювали над і зі своїми колективами, що досягнути свого високого звання, а тепер, що??? Пробачте мене, але в тих інтерв`ю, що я чула від Артемія Юрійовича про них ніколи не згадувалося, він завжди говорить тільки про театр! Щодо концертів, які проводяться в МБК. Їх рівень істотно не змінився, але думаю це заслуга не Артемія, а дівчат, які залишилися на своїх місцях і як кажуть "тримають марку". Єдине, що змінилось для мене це тривалість концертної програми - ну дуже-е-е-е-е довгі. Якби трохи коротші (до 1,5 год), але то вже не так важливо. Ну в принципі ось і все, що хотілося сказати про свої враження від роботи нового директора МБК, маю надію, що можливо він змінить своє ставлення до інших і побачить ще когось за межами "ЙОГО ТЕАТРУ"!!!

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Уже другий тиждень у місті йде процес нанесення дорожньої...
16-17 червня представники Чернігівського регіонального центру...
Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд...
Настільні ігри можуть бути цікавими не лише для дітей віком 6-12...
15 червня в Міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти...
Цьогоріч плани багатьох щодо літнього відпочинку на березі...
Лише минулого тижня писали про встановлення у двох...
На сьогодні в нашому місті функціонує 47 захисних споруд, 25 із них...
Щороку літня пора в Прилуках характеризувалася активною фазою...

Хто на сайті

Зараз 3389 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама